Нація, Держава, Народ, Батьківщина, Патріот - що для нас означають ці слова??? Подивимось що пишуть у Вікіпедії про них:
На́ція (лат.natio — плем'я, народ) — полісемантичне (багатозначне) поняття, що застосовується для характеристики великих соціокультурних спільнот індустріальної епохи. Існують два основні значення терміну:
Політична спільнота громадян певної держави — політична нація. Часто вживається як синонім терміну держава, коли мається на увазі її населення, наприклад для посилання на «національні» університети, банки та інші установи.
Етнічна спільнота (етнос) з єдиною мовою і самосвідомістю (як особистим відчуттям «національної ідентичності» так і колективним усвідомленням своєї єдності і відмінності від інших). У цьому значенні фактично є синонімом терміну народ.
Держа́ва— формальний інститут, який є формою організації політичної спільноти під управлінням уряду; суб’єкт політики, ядро політичної системи. Часто звертаються до поняття «суверенна держава» — тип держави, який характеризується суверенітетом, уособлює в собі суверенітетнаціональностей і народу. Суверенна держава — особлива політико-територіальна організація, що володіє суверенітетом спеціального апарату управління і примусу та здатна надавати своїм велінням загальнообов’язкового характеру.
Народ (грецькою — ἔθνος (етнос)) — багатопланове поняття, яке може мати такі значення:
Народ — взагалі люди, переважно у великій кількості.
Найчастіше цей термін вживають як синонім до «етносу». Етнос — це історична спільність людей, яка склалася на певній території та володіє стабільними особливостями мови, культури і психічного складу, а також усвідомленням своєї єдності і відмінності від інших. Останнє звичайно зафіксоване в етнонімі (самоназві) народу. Сформований етнос виступає як соціальний організм, який самовідтворюється шляхом переважно етнічно однорідних шлюбів і передачі новим поколінням мови, традицій і т. д. Для стійкішого існування етнос прагне до створення своєї соціально-територіальної організації (держави), а етнічні групи, особливо в сучасних умовах, — своїх автономних об'єднань, закріпленні в законодавстві своїх прав.
Батьківщи́на (Вітчизна) — країна, що історично належить даному народові; вужче — рідний край, місце народження тієї чи іншої людини. Поняття Батьківщина позначає країну предків (батьків) людини, а також часто має емоційний підтекст, що має на увазі, що деякі відчувають до Батьківщини особливе, сакральне почуття, яке поєднує любов і почуття обов'язку (патріотизм).
Патріотизм передбачає гордість за матеріальні і духовні досягнення свого народу, своєї Батьківщини, бажання збереження її характерних особливостей, її культурного надбання та захищати інтереси своєї громади, народу в цілому. Історичне джерело патріотизму — це формування прив'язаності до віри в Бога в традиціях своїх предків, землі свого народження, рідної мови, народних традицій та культури.
Що ж ці слова значать для мене... Батьківщина - це земля, де я народився, тобто, моя держава (яка б вона не була, а насправді вона прекрасна), де проживає мій народ і моя нація.
Що відноситься до патріотизму - чи є я патріотом? Сподіваюсь, що так... Адже за визначенням, приведеним вище, потрібно любити свою Вітчизну (тут все гаразд), бути відданим своєму народу (і тут наче проблем не виникає), а також бути готовому на жертви і подвиги в ім'я інтересів своєї Батьківщини.
В цьому питанні ніхто не може сказати твердо: "Я ГОТОВИЙ!!!" тому, що ніхто з нас не знає як ми вчинимо в той момент, коли потрібно буде принести жертву. Багато з тих, хто читає можуть сказати: "Я ЗМОЖУ ЦЕ ЗРОБИТИ!", "ЩО ЗА ДУРНИЦІ - Я ГОТОВИЙ!". Можливо так воно і буде, а може і ні... Ніхто з нас не знає в яку ситуацію потрапить в майбутньому і з чого доведеться вибирати. Час покаже...
В свою чергу нам залишається тільки старатись і прямувати до ідеальності. Хоч ніхто і не ідеальний і ніколи таким не стане. Але прямувати в цьому напрямку просто необхідно, інакше який сенс жити?
Я вважаю що кожен повинен пам’ятати де він народився, хто його батьки, мову свою рідну і в своїй державі не переходити на іншу для зручності співрозмовника (особливо це стосується російської (коли до вас приходить псевдоукраїнець, який живе в Україні але не може вивчити державну мову)!
Кожен з нас повинен відстоювати інтереси держави та нації! А також кожен повинен хоча б щось але зробити для того щоб нам жити було краще. Тому що існує думка "Я один і так нічого не вдію, так для чого мучитись??!" Люди схаменіться!!! Нас багато, хоч, і можливо живемо ми не поряд. Кожна наша добра справа - це капелька у великому морі. Хіба Дніпро не велика ріка, особливо в тому місці де впадає в море? А звідки в ньому (в Дніпрі) стільки води? Хіба вона береться від одного потічка? Звичайно що ні!!! От так кожен з нас повинен бути притокою великої ріки української нації.