Пятниця, 21.06.2024, 03:20 Вітаю Вас Гість | RSS
Великокопанська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [3]
"ПАТРІОТ" [2]
Матеріали ребрики "Патріот" зі сторінки інженера
кат 1 [0]
щоб закріпити за собою та перейменувати звертатися до адміністратора
кат 2 [0]
щоб закріпити за собою та перейменувати звертатися до адміністратора
кат 3 [0]
щоб закріпити за собою та перейменувати звертатися до адміністратора
Форма входу
МОНМС України
Наше опитування
Чи сподобався вам "Тиждень інформатики"?
Всього відповіло: 15
Оцінка за тиждень інформатики?
Всього відповіло: 17
Погода

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Історія школи с.Велика Копаня

Історія школи с.Велика Копаня дуже давня, як сказали б історики, сягає в глибину століть. За весь час існування нашого села тут було відкрито шість шкіл, в останній, шостій, і зараз проводиться навчання. А починалося все далекого 1850-го року. Греко-католицький священник Андрій Попович заснував першу школу і видав Буквар для дітей. Друга школа (церковна) в селі побудована в 1879 році. Далі був 1892 рік. Збудовано нову школу, засновником її був Микола Вайда, який мав власну друкарню, був редактором Крайового часопису «Карпатська молодь». У 2003 році встановлено меморіальну дошку Вайді Миколі Михайловичу в с.Велика Копаня, на тому місці, де знаходилася його друкарня. Четверта школа збудована за часів, коли наш край відійшов до складу Чехословаччини. У 1938 році у цій школі відбувся з’їзд освітян області.


Після визволення села від німецько-фашистських загарбників (24 жовтня 1944 року), в центрі села починається будівництво п’ятої школи, одним з ініціаторів якого був Вилюс Микола Йосипович, згодом - її директор.


Остання школа, яка і зараз функціонує, побудована у 1991 році, коли Україна отримала незалежність. Це був складний період у житті нашої держави, час певного хаосу в суспільному житті, тому школу не вдалося укомплектувати до кінця. Педагоги отримали голі кабінети, але ніщо не зупинило і не зменшило ентузіазму, адже вже 1991-1992 навчальний рік проходив під дахом нової школи, першим директором якої стала Магдалина Федорівна Дідич. Наступними директорами були: Гулянич Михайло Михайлович – з 1992 по 1998р., Сідак (Керечанин) Ольга Михайлівна – з 1998 по 2011р. За час керівництва Ольги Михайлівни на базі школи поновив роботу історико-краєзнавчий музей (2002 рік), обладнано комп’ютерний клас, проведено газифікацію. З 2011 року директором школи є Сергеєва Ірина Миколаївна.


На сьогодні тут навчається 461 учень, нараховується 22 класи. Школярів навчають висококваліфіковані вчителі, всі з вищою освітою. Випускники школи працюють у різних галузях народного господарства. Серед них багато вчителів, лікарів, спеціалістів сільського господарства, промисловості, транспорту, зв’язку.


Розвиток школи не стоїть на місці. Планується створити власне радіо, газету, які б висвітлювали свіжі новини школи, розповідали про цікаве в житті великого колективу і просто розважали та надихали для подальшої праці.


І це ще далеко не всі проекти та ідеї, якими світліють голови копанської шкільної спільноти.Ганна Лисак

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (12.04.2012)
Переглядів: 2252 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
lingvo.ua
Начальник кримінальної міліції в справах дітей Савко Володимир Володимирович 0991003408 Служба в справах дітей Галас Антон Антонович 2-65-48 2-65-32
Трішки музики
Київ
Школи району
Виноградівська гімназія Виноградівська ЗОШ №1 Виноградівська ЗОШ №4 Виноградівська ЗОШ №6 Виноградівська ЗОШ №7 Малокопанська ЗОШ Широківська ЗОШ Фанчиківська ЗОШ
Хіт ФМ
Педпреса